Beata Sadowska, Aleksandra Szmigiel

Sportowa fotografka Aleksandra Szmigiel – AutentycznE rozmowy w E-Transicie

12.01.2024

Zaczynając studia na filologii polskiej myślała o tym, żeby swoją zawodową karierę związać z pisaniem. Jednak to fotografia stała się jej pasją oraz sposobem na życie. W siódmym odcinku z cyklu „AutentycznE rozmowy w E-Transicie” gościem Beaty Sadowskiej jest Aleksandra Szmigiel – rozmowę można obejrzeć na kanale YouTube Ford Polska.

W przeszłości przez 10 lat trenowała bieganie odnosząc sukcesy w czasach juniorskich. Wielokrotna medalistka Mistrzostw Polskich LZS, Mistrzyni Polski w biegach górskich oraz reprezentantka Polski w Mistrzostwach Europy w biegach górskich. Na studiach filologicznych dużo pisała i rozwijała tę pasję pracując jako dziennikarka w portalu poświęconym bieganiu. W pewnym momencie fotografia stała się jej bliższa – ukończyła wydział „Dziennikarstwo, fotografia prasowa” na Uniwersytecie Warszawskim, coraz bardziej wsiąkając w ten świat.

Aleksandra Szmigiel jest wielokrotnie nagradzaną fotoreporterką, specjalizującą się w fotografii sportowej. Współpracuje z agencjami fotograficznymi Reuters oraz Reporter. Wielokrotnie akredytowana na najważniejsze imprezy lekkoatletyczne takie jak Igrzyska Olimpijskie (Tokio 2020, Pekin 2022), Mistrzostwa Świata, Europy, mityngi Diamentowej Ligi.

Aleksandra Szmigiel w Fordzie Mustang Mach-E

– Nigdy nie chciałam rezygnować z tej sfery mojego życia, jaką jest kariera. To, co robię zawodowo, to moja ogromna pasja, bez tej pasji to nie byłabym w pełni ja. Na pewno nie byłabym szczęśliwa, coś poświęcając. Nie lubię takiej drogi poświęceń, bo chyba nie o to chodzi w byciu szczęśliwą – powiedziała Aleksandra Szmigiel.

AutentycznE rozmowy w E-transicie to nowy projekt Ford Polska. Prowadzącą program jest Beata Sadowska, a do Mobilnego Studia E-Transit zaprasza ona gości, którzy odmienili swoje życie i w zgodzie z własnymi marzeniami wybrali swoją pasję.

Pierwszy odcinek serii został wyemitowany 2 października 2023 na kanale YouTube Ford Polska, a gościem programu była Maja Włoszczowska – polska kolarka górska, dwukrotna wicemistrzyni olimpijska, wielokrotna wicemistrzyni i mistrzyni Europy. W kolejnych odcinkach programu „AutentycznE rozmowy w E-Transicie” pojawili się Paweł Kunachowicz – prawnik, który zrzucił togę i został przewodnikiem wysokogórskim oraz Beata Pawlikowska – pisarka, podróżniczka oraz dziennikarka. W czwartym i piątym odcinku można natomiast wysłuchać ciekawych rozmów z Agnieszką Cegielską oraz Karoliną Gorczycą. Gościem szóstego odcinka była Aleksandra Taistra.

Ford E-Transit w mieście

Do stworzenia Mobilnego Studia E-Transit został wykorzystany Ford E-Transit Van, w odmianie nadwozia L4H3 – najdłuższej i najwyższej wersji w ofercie. Mobilne Studio E-Transit zostało wyposażone w system, który przekształcił elektrycznego Forda w mobilne źródło prądu 230 V. Dzięki temu można zasilać potrzebne urządzenia – światła, kamery itp. niezależnie od miejsca, w którym akurat realizowane są nagrania.

  • Ford E-Transit
  • Ford E-Transit

    Wyczekiwany w napięciu. Nieznający kompromisów. Pierwszy w historii Forda w pełni elektryczny samochód dostawczy. Poznaj nowego Forda E-Transit!

    Ford E-TransitFordy Dostawcze


Aktualności i wydarzenia

Promocje

Pokaż najnowsze promocje Ford Budmat Auto

Aktualności i wydarzenia

Pokaż najnowsze aktualności od Ford Budmat Auto